Czy wąska działka to duży problem?


Gotowe projekty domów / wtorek, 7 kwietnia, 2020

Bardzo często zdarza się tak, że młody inwestor, który dopiero planuje budowę domu w przyszłości, staje się w nieoczekiwany sposób właścicielem działki, np. dziedzicząc ją po dziadkach. Równie często jednak zdarza się, że jest to działka o nietypowych wymiarach, np. bardzo wąska. Czy oznacza to, że należy taką działkę po prostu sprzedać? A może istnieją projekty domów na wąską działkę, którymi warto się zainteresować?

Dom na wąską działkę – czy warto budować?

Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto budować na wąskiej działce, czy nie posiada ona zbyt dużo ograniczeń, które spowodują, że stawiany na takiej przestrzeni dom nie będzie charakteryzował się odpowiednim komfortem życia codziennego lub też nie będzie posiadał wszystkich niezbędne dla danej osoby funkcji i pomieszczeń. Z oczywistych względów trzeba się liczyć z pewnym ograniczeniami, lecz równie często zdarza się, że dom na wąskiej działek potrafi zachwycić swoim projektem. Nie tylko samym wyglądem, lecz również technicznymi rozwiązaniami, sprytnymi obejściami problemu w postaci wąskiej działki, a także licznym udogodnieniami, które doceni z pewnością każdy.

Domy na wąską działkę projekty

Na co jednak konkretne powinno się zwrócić uwagę podczas wybierania projektu na wąską działkę (zobacz na domywstylu.pl)? Tak naprawdę na niczym szczególnie innym, niż w przypadku standardowej działki budowlanej. Tak samo i tu konieczne jest zweryfikowanie swoich możliwości finansowych, co do rodzaju projektu i znajdujących się w nim rozwiązań. Niezwykle ważne jest określenie tego, jakie posiada się potrzeby, ile będzie niezbędnych pokoi i jaki będzie ich preferowany układ. Rzecz jasna w przypadku wąskiej działki trzeba się liczyć z tym, że dom będzie piął się w górę i może mieć nawet do 3 pięter. Dlatego warto rozważnie takie projekt wybierać, jeśli posiada się problemy z chodzenia po schodach.

Warto jednak pamiętać, że posiadanie wąskiej działki nie musi oznaczać problemu, lecz może okazać się doskonałą możliwością do posiadania rewelacyjnego, nowoczesnego domu.