Dlaczego warto wybrać projekty domów piętrowych?


Gotowe projekty domów / środa, 11 marca, 2020

Budynki parterowe są obecnie dużo bardziej popularne niż domy piętrowe projekty, ale nadal nie brakuje zwolenników posiadania dwóch pięter. Bogata i zróżnicowana oferta sprawia, że można bez trudu dopasować projekty domów piętrowych do swoich potrzeb. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie prywatność, chcących podzielić dom na praktyczne strefy i uzyskać dużo wolnej przestrzeni do zamieszkania.

Kiedy sprawdzą się projekty domów piętrowych?

Na projekt domu piętrowego decydują się głównie osoby, które potrzebują dużo wolnej przestrzeni do zamieszkania. Nie tylko dla siebie, ale często też dla bliskiej rodziny – dzieci czy starszych rodziców. Największą popularnością domy piętrowe cieszą się wśród rodzin wielodzietnych. W ten sposób każdy zyskuje dla siebie swoją własną przestrzeń i jednocześnie można żyć w zgodzie pod jednym dachem, zacieśniając rodzinne więzi i mając pod ręką wsparcie z drugiej strony. Dorosłe dzieci wybierają domy piętrowe po to, aby móc się opiekować swoimi starszymi rodzicami. Pokoje rodziców znajdują się wówczas na piętrze, a wyższa kondygnacja zajmowana jest przez dzieci.

Co przemawia za tym rozwiązaniem?

Domy piętrowe mają wiele zalet. Nie chodzi tutaj tylko o możliwość wydzielania strefy dziennej i nocnej lub biurowej i wypoczynkowej, dla rodziców i dzieci.

• Plusem domu piętrowego jest to, że można zyskać dużo powierzchni na małej działce. Przekłada się to na spore oszczędności przy jej zakupie. W przypadku większej działki można z kolei wykorzystać zaoszczędzony grunt na aranżację ogrodu czy budowę tarasu lub altany.
• Dom piętrowy jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż projekt domu z poddaszem użytkowym ze względu na brak trudnych w aranżacji skosów. Możliwe jest pomieszczenie wszystkiego bez ograniczania swobody poruszania się. Znika problem z tym, że nie można wybrać wymarzonych mebli na piętrze ze względu na skosy. Łatwiej jest też korzystać z łazienki na wyższej kondygnacji.
• Na rynku dostępnych jest cała masa gotowych projektów domów piętrowych, które można poddać adaptacji i dostosować do miejscowych warunków.