Ile kosztuje projekt domu dwurodzinnego?


Gotowe projekty domów / piątek, 5 lipca, 2019

Domy dwurodzinne cieszą się wielką popularnością. Współczesne budynki prezentują się niezwykle nowocześnie, a zarazem elegancko. Ponadto można relatywnie łatwo dopasować je do działki. Dla wielu osób jest to świetny sposób na to, aby zminimalizować koszy budowy. Otrzymujemy dwa niezależne mieszkania, które zapewniają wysoki poziom prywatności oraz komfortu. Oczywiście dodatkową przestrzeń można wykorzystać na wiele różnych sposobów. W drugiej części domu wcale nie musi mieszkać rodzina. Nic nie stroi na przeszkodzie, aby wynająć ją lub urządzić tam lokal użytkowy (np. gabinet rehabilitacyjny).

Koszt wykonania projektu

Dom dwurodzinny jest dość trudny w zaprojektowaniu – zobacz projekty. Priorytetem jest to, aby budynek został optymalnie podzielony. Należy uwzględnić nawet najmniejsze detale, gdyż to one wpływają na komfort życia. Projekty domów dwurodzinnych wykonywane na indywidualne zlecenie to koszt kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Wiadomym jest, że im bardziej zaawansowany projekt, tym droższy w wykonaniu. Duże znaczenie ma również cennik wybranego przez nas architekta. Najlepsi fachowcy oferują zwykle sporo droższe usługi. Jest to sporym utrudnieniem dla tych, którzy planują budowę domu dwurodzinnego, jednak nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę gotowe rozwiązanie.

Zakup gotowego projektu

Gotowy projekt domu dwurodzinnego można zakupić za około dwa-cztery tysiące złotych. Jest to o wiele mniej, niż w przypadku projektu wykonywanego od podstaw. To sprawdzony sposób na to, aby zminimalizować koszty. Warto wspomnieć, że wśród domów dwurodzinnych znajdziemy zarówno przestronne i kilkupoziomowe obiekty, jak i niewielkie budynki, które mogą zostać usytuowane nawet na bardzo małej działce. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Do zalet gotowych projektów domów można także zaliczyć:

  • szybki i bezproblemowy zakup,
  • brak czasochłonnych formalności,
  • jasne zasady współpracy.